Mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze nadciągają dużymi krokami, a większa część mężczyzn z fascynacją odlicza następne godziny. W internecie powstaje bardzo dużo zdań na temat tego, która reprezentacja zwycięży sportowe igrzyska, a jaka ma na to najmniejsze możliwości. Nie zabraknie też konstruktywnych komentarzy w odniesieniu do różnorodnych piłkarzy. Czy te szczególne wydarzenie zagwarantuje nam niesamowite wrażenia?

Nadzwyczajność mistrzostw świata

Obecne igrzyska będą niezwykle zjawiskowe, mimo pokaźnej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które aktualnie miały miejsce. Po raz pierwszy w historii, spotkania będą miały miejsce na terytorium Bliskiego Wschodu, jak też po raz pierwszy w kraju wyznania islamskiego. Pora kalendarzowego roku również okazuje się nietypowa, gdyż sportowe widowisko odbędzie się w okresie jesieni. Jest to zarazem ostatni mundial, gdy udział będą brać tylko 32 zespoły, ponieważ na następnym tego typu zgromadzeniu piłkarskim, liczba reprezentacji zmaksymalizowana zostanie do 48 zakwalifikowanych drużyn.

Negatywne spostrzeżenia publiki piłkarskiej

Zbliżające się piłkarskie zawody są bardziej dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Ukazują się opinie, że wybór obszaru, w którym rozgrywki mają się odbyć, miał tło korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w środowiskach piłkarskich da się zauważyć duże zdenerwowanie. Dookoła mistrzostw świata cały czas kręciło się widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w okresie budowania obiektów sportowych i reszty zaplecza, umarła bardzo duża liczba osób, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie przyhamowało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego przełomowego wydarzenia dla państwa islamskiego, jakim jest Katar.

Jaka reprezentacja wzniesie złoty puchar?

Mimo wielkiej niechęci aniżeli uznania wobec gospodarza turnieju, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą czynny udział w procesie, typując przeróżne zespoły do wygrania turnieju. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zwycięzce musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz